«15 TEMMUZ DEMOKRASİ NÖBETİNE» KATILDIK

Kocaeli'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla vatandaşlar demokrasi nöbetini sürdürdü.

Kocaeli Milli İrade Meydanı'nda binlerce vatandaşın katıldığı etkinliğe, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy, burada yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıl dönümünde vatandaşlar ve protokolün dünden bu yana demokrasi nöbetlerine devam ettiğini söyledi.

Aksoy, bir yıl önce milli iradeyi ortadan kaldırmak isteyenlerin, halkın sağduyulu davranması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın meydanların doldurulması çağrısına tam karşılık vermesi neticesinde başarılı olamadığını belirtti.

Türkiye'nin hızla gelişen, büyüyen bir ülke olduğunu, bu gelişmeyi önlemek için başta terör faaliyetleri olmak üzere birçok oyunların oynandığını ifade eden Aksoy, şöyle konuştu: 

"Terörle elde edemediklerini farklı yöntemlerle yapmaya kalkışanlar karşılarında Türk milletini buldular. Türk milleti, demokrasiye, milli iradeye sahip çıktı ve alanları doldurdu. Bu oldukça önemliydi ve demokrasiye, milli iradeye sahip çıkan bu milleti tüm dünya tanımış oldu. Bundan sonra Türkiye ile ilgili hesap yapmaya kalkanlar Türk milletinin bu davranışını, bu asil duruşunu mutlaka dikkate alacaklardır."

Böyle günlerin bir daha yaşanmaması adına milletin bu asil duruşunun önemine işaret eden Aksoy, "15 Temmuz'da birçok vatan evladı canını kaybetti. Bütün şehitlerimize bu anlamda rahmet diliyor, gazilerimize de sağlıklı ve sıhhatli bir ömür diliyorum." ifadelerini kullandı.

"FETÖ, PKK ve DEAŞ, Batı'nın desteklediği uşaklardır"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da 15 Temmuz darbe girişiminin, Türkiye'yi işgal edip çökertme ve köleleştirme hareketi olduğunu kaydetti.

Bu girişimin sadece FETÖ'nün yapabileceği bir iş olmadığını, arkasında Batı'nın olduğunu belirten Karaosmanoğlu, "PKK, DEAŞ ve FETÖ, Batı'nın desteklediği uşaklardır. Beyinleri ve kalpleri satılmışlardır. İçimizdeki beyinleri satılanlar, asıl tehlikeli olanlardır. Onları iyi tanıyacağız, onlara fırsat vermeyeceğiz. Buradan çok önemli bir ders aldık. Bir daha bu tür ihanetlerle karşılaşmamak için çalışacağız. Milli birliğimiz ve beraberliğimizi devam ettireceğiz." şeklinde konuştu.

Karaosmanoğlu, farklı yaşam tarzı ve düşüncelerin bu ülkenin zenginliği olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: 

"Bir arada yaşayacağız, birbirimize değer vereceğiz. Bu ülkenin bağımsız, kalkınmış onurlu evlatları olarak youmuza devam edeceğiz. Atatürk'ün dediği gibi çağdaş medeniyetin önüne geçeceğiz. 15 Temmuz bunu kırma, yok etme hareketidir. Bu sınavdan başarıyla çıktık. Namerde muhtaç olmayacağız. Namerde muhtaç olmak ölümden beterdir. Bayraksız vatansız bırakmasın Rabbim. Bayrağımız göklerde dalgalansın. Bu güzel nöbete katılan hemşehrilerimi kutluyorum."

Konuşmaların ardından Aksoy ve Karaosmanoğlu, darbe girişiminde şehit olanların isimlerinin bulunduğu 15 Temmuz Destanı Anıtı önündeki anı defterini imzaladı.

Etkinlikte, gazilerin 15 Temmuz'u anlattığı sinevizyon gösterisi yapıldı.

Daha sonra Mehter Takımı ve Türk Tasavvuf Müziği konseri verildi. Hafızlar 15 Temmuz ve bütün şehitler için Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Program, Hafız Halil Necipoğlu'nun dua okumasıyla sona erdi.

Etkinliğe, Vali Aksoy ve Belediye Başkanı Karaosmanoğlu'nun yanı sıra EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin GürakKocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, AK Parti milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il protokolü, siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.

 
 
 
 

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

Sık Sorulan Sorular

sss