ENGELLİLER MECLİSİ VE RANA KAPLAN KOÇLUK MERKEZİ BİRLİKTELİĞİNDE İKİ ÖNEMLİ SEMİNER

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Rana Kaplan Koçluk Merkezi ortak bir çalışmaya imza atarak iki önemli seminer gerçekleştirdi.

Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen seminerlerden birincisi “Çözüm Bulma Becerileri” sunumuyla Profesyonel Koç (PCC)- Eğitimci Rana Kaplan tarafından verildi. Yoğun katılımla gerçekleşen seminere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Köse, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Milli Eğitim Eski Müfettişi Seyfettin Karamızrak Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Kolçak,  Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay, Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Kocaeli Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nilgün Albayrak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli aileleri ve davetliler katıldı.

“RANA KAPLAN’DAN ÇÖZÜM BULMA BECERİLERİ SEMİNERİ”

Profesyonel Yaşam Koçu Rana Kaplan’ın hoş ve samimi anlatımıyla gerçekleşen seminerde, hayatta karşılaşılan zorluklar, eksiklikler ya da ihtiyaçlar karşısındaki çözüm yolları konularında tüyolar verildi. Dünyada 8 milyar insan yaşadığını ve bunun 8 milyar gerçeklik demek olduğuna dikkat çeken Kaplan, her bireyin kendisini iyi bir şekilde tanıması ve benliğini bulması gerektiğini vurguladı. Kişinin sahip olmadığı şeylere hayıflanmasından ziyade, elindeki mevcut şeylerle yoluna devam etmesi gerektiğini söyleyen Kaplan, yeni bakış açıları edinilmesi ve kararlı olunması gerektiğini belirtti. Hayattaki zorlukları aşabilmek için mücadeleci olmak, risk almak gerektiğini ve bu süreçteki engellerin basamak olarak kullanılabileceğini söyledi. Kişinin kendi kıymetini bilmesi, kimseyi değiştirmemeye çalışması gerektiğini ifade eden Kaplan, anlamadan çok anlayış kavramını hayatımıza girmesini tavsiye etti

ELİF TOPAL’DAN DOĞRU NEFESLE YAŞAM SEMİNERİ

Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Rana Kaplan Koçluk Merkezi birlikteliğinde gerçekleştirilen 2. Seminer ise Elif Topal’ın’ın sunumuyla “Doğru Nefesle Yaşam” oldu.

Yine yoğun katılımla gerçekleşen seminerde nefesin yaşamın ta kendisi olduğunu söyleyerek söze başlayan Topal, yaşamın kaliteli ve sağlıklı olabilmesi için nefes alış verişlerinde sanatsal bir başarı sağlanması gerektiğini söyledi. Oksijenin vücuda girmesiyle hücreler ve dokuların yenilendiğini ifade eden Topal, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dakikada alınan 8 ila 12 derin nefesin sağlığa iyi geldiğini belirtti. İnsanın doğru nefesle doğduğunu ve 2 yaşına kadar doğru nefesle devam ettiğini söyleyen Elif Topal, iki yaşından itibaren devreye giren korku, kaygı, stres, heyecan gibi duyguların devreye girmesiyle nefesin bloke edilerek bozulduğuna dikkat çekti. İki yaş, ilkokul ve ergenlik dönemlerinin hayatın üç zorlu aşamaları olduğunu vurgulayan Elif Topal, tüm bu dönemlerin doğru nefesi bloke eden süreçler olduğunu söyledi. Topal ayrıca, koşarken nefesimizin hızlanması, uyuduğumuzda nefesimizin yavaşlaması vücudumuzun yani makinanın mükemmelliğini ortaya koyduğunu ifade etti.

 

 

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

Sık Sorulan Sorular

sss