GENÇLİK MECLİSİNDE BAHADIR ALİGÜL DÖNEMİ

Kocaeli Konseyi Gençlik Meclisi’nin 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Kocaeli Fuarı İçindeki Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası’ndaki Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Kurul Toplantısına Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Genel Sekreter Sedat Köse, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Körfez Olimpiyat Gençlik Merkezi Müdürü Bahadır Aligül, Ak Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Köksal Gümüş, Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Gençlik Meclisi 4. Dönem Başkanı Semih Furkan Koç ve gençlik meclisi genel kurul üyeleri katıldı.

Mevcut Başkan Semih Furkan Koç’un aday olmadığı Genel Kurul’da, Bahadır Aligül 5. Dönem Gençlik Meclisi Başkanı seçildi. Divan Başkanlığını Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz’ın yaptığı toplantıda divan üyeliklerini Yürütme Kurulu Üyesi Nesrin Atar ve Gençlik Meclisi Genel Kurul Üyeleri Ebru Yılmaz ile Mustafa Çalım yaptı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Korkmaz, tüm katılımcılara teşekkür ederek, genel kurul toplantısının hayırlı olmasını temenni ettiğini söyledi. Gençlik Meclislerinin misyonu ve vizyonu gereği sürekli dinamik kalmak, gençlere yön vermek, gençlerin sorun ve taleplerini değerlendirerek, çeşitli çözüm önerileri getirmek gibi birçok alanda çalıştıklarına değinen Başkan Korkmaz,  bu anlamda Gençlik Meclislerinde görev alan gençlere ciddi sorumluluklar düştüğünü vurguladı. Kuruluşundan günümüze kadar Gençlik Meclisinin her kademesinde görev alan gençlere ayrıca teşekkür eden Başkan Korkmaz, bu gibi platformlarda yer almanın gençlerin bakış açılarını geliştirmede çok ciddi katkılar sağladığını, her emeğin değerli olduğunu ve gelecekte mutlaka kişinin gelişimine katkı sağlayacağın belirtti. Başkan Korkmaz Genel Kurul’un hayırlı olmasını temenni ederek seçime geçti ve tek aday olan Bahadır Ali Gül ve Yönetimini genel kurul üyelerinin oylamasına sunuldu. Gençlik Meclisi Başkanlığı süresince vermiş olduğu emek ve özverili çalışmalarından dolayı Semih Furkan Koç’a plaket takdim edildi. Koç konuşmasında, görevde olduğu sürece kendisine destek veren Kent Konseyi Yönetimine teşekkür ederek, yeni Başkan Bahadır Aligül ve yönetimine başarılar diledi.

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı seçilen Körfez Olimpiyat Gençlik Merkezi Müdürü Bahadır Aligül, kendisi ve yönetimine bu fırsatı veren tüm genel kurul üyelerine teşekkür ederek, yönetimlerinin hayırlara vesile olmasını temenni ettiklerini iletti. Dinamik, proje odaklı, kendi alanlarında deneyimli bir ekip kurduklarını belirten Aligül, Kocaeli’ndeki gençler için önemli etkinlik ve faaliyetler hedeflediklerini söyledi. Konuşmasında Semih Furkan Koç’a da teşekkür eden Aligül, devraldıkları bayrağı en iyi şekilde taşıyacaklarını söyledi ve herkese teşekkür etti.

BAHADIR ALİGÜL KİMDİR?

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünde tamamlamıştır.

Yalova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Alanlarından Yüksek Lisans Mezunudur. Doktora eğitimi devam etmektedir.

Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde Derince Gençlik Merkezi Müdürlüğü, İzmit Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Kandıra Kefken Gençlik Kampı Kurucu Müdürlüğü, Kocaeli Gençlik Merkezleri Koordinatör Müdürlüğü görevlerini yapmıştır. Halen Körfez Olimpiyat Gençlik Merkezi Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından finanse edilen ve ülkemizde ilk defa yürütülen ülkemizin farklı coğrafi bölgelerindeki meslek liselerinde öğrenim görmekte olan öğrencilerin ilimizdeki sanayi tesisleri ziyaretlerini kapsayan ‘’ Kalkınan Türkiye’nin Lider Gençleri ‘’ projesini yazmıştır.

2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından örnek proje olarak seçilen sokağın zararlarına maruz kalan gençlerin korunması amacıyla sokakta çalışan çocuklar ile ilgili projeyi Kocaeli Valiliği bünyesinde uygulamıştır.

Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük Ulaşlı Gençlik Merkezi projesini ve Körfez İlçe Müftülüğü bünyesinde yapılacak olan Körfez Diyanet Gençlik Merkezi projesini yazmıştır.

Üniversite eğitimi sürecinde Öğrenci Konseyi Başkanlığı görevi yapmış olup, 2013-2016 yılları arasında Kocaeli Çankırılılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanlığı ve Derince Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Körfez Eğitime Destek Platformunda görev yapmaktadır.

Diğer Haberler

YEDEP HİBE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

YEDEP HİBE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

GENÇLER SORDU TAHİR BAŞKAN CEVAPLADI

GENÇLER SORDU TAHİR BAŞKAN CEVAPLADI

UMUTTEPE KAMPÜSÜNDE BAHARI KARŞILADIK

UMUTTEPE KAMPÜSÜNDE BAHARI KARŞILADIK

BALKANLARIN MEŞHUR YEMEĞİ KAÇAMAK TANITILDI

BALKANLARIN MEŞHUR YEMEĞİ KAÇAMAK TANITILDI

CİHANNÜMA İL BAŞKANLIĞINDAN GENEL SEKRETERİMİZE ZİYARET

CİHANNÜMA İL BAŞKANLIĞINDAN GENEL SEKRETERİMİZE ZİYARET

KOCAELİ KÜLTÜR PLATFORMU EKİBİNDEN ZİYARET

KOCAELİ KÜLTÜR PLATFORMU EKİBİNDEN ZİYARET

Sık Sorulan Sorular

sss