GENÇLİK MECLİSİY YÖNETİMİ I. YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri, ilk yönetim kurulu toplantılarını gerçekleştirmek üzere Kocaeli Kongre Merkezinde bir araya geldiler. Toplantı Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Köse ve Gençlik Meclisi Başkanı Bahadır Aligül’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. Genel Sekreter Sedat Köse’nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Gençlik Meclisi Üyelerinin kendilerini tanıtmaları ve Gençlik Meclisi’ndeki hedefleriyle ilgili bilgilendirmede bulunmalarıyla devam etti.

Toplantıda konuşan Genel Sekreter Sedat Köse, yeni yönetimin Kocaeli Kent Konseyi başta olmak üzere kentimiz için hayırlı olmasını temenni ettiklerini ifade etti.  Kocaeli’nde yaşayan gençlerin Kocaeli’nde yaşamaktan mutlu olmaları için güzel ve etkili projeler gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Köse, ulaşımdan, sosyal aktivitelere, kültürel faaliyetlerden spora, turizmden ekonomik koşullara ve nihayetinde Kocaeli’ndeki iş imkânlarına kadar birçok alanla ilgili gençlerin görüşlerinin öğrenilmesinin hedef belirleme noktasında önemli olduğuna değinerek, farklı kesimlerdeki gençlerle bir araya gelinerek durum tespiti yapılmasını önerdi.

Özellikle Kocaeli’nde okumak için farklı şehirlerden kentimize gelen gençlerin, çevre illere gitmelerini engelleyecek alternatifler geliştirilmesi gerektiğini söyleyen Köse, Gençlik Meclisi üyelerinin bu konu üzerine odaklanmaları hususunda tavsiyelerde bulundu. Kocaeli’nin sadece sanayi, pişmaniye, saat kulesi ya da simiti ile değil, doğal güzellikleri, sosyal ve kültürel alanlardaki faaliyet çeşitliliği, yaz-kış sporlarının rahatça yapılabileceği bir ortama sahip olması, huzurlu ve mutlu bir şehir olması gibi özelliklerinin ortaya çıkarılması için güzel projeler yapılabileceğini söyleyen Köse, bu anlamda kendi alanlarında oldukça başarılı olan gençlik meclisi üyelerinin bu gibi konulara yoğunlaşmalarını iletti.

Daha sonra söz alan Gençlik Meclisi Başkanı Bahadır Aligül, gençlik meclisi üyelerine toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti ve toplantı gündemi ile ilgili maddeleri üyeler ile paylaştı. Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyetlerini sürdürecek olan komisyon başkanlıkları için belirlenen isimleri üyelerin oylamasına sunan Başkan Aligül, komisyon başkanlarının en kısa sürede gruplarını oluşturmalarını ve faaliyete geçmelerini belirtti.

Gençlik Meclisi olarak yoğun bir dönem geçireceklerini söyleyen Bahadır Aligül, bu konuda tüm üyelerin desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Yakın tarihte yapılması öngörülen proje ve etkinliklerin taslak içeriklerini sunan Aligül, üyelerin içeriklerle ilgili görüşlerini ve önerilerine dinledi. Üyelerin kendilerini tanıtmaları ile devam eden toplantı alınan kararların ardından sona erdi.

Diğer Haberler

YEDEP HİBE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

YEDEP HİBE BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

GENÇLER SORDU TAHİR BAŞKAN CEVAPLADI

GENÇLER SORDU TAHİR BAŞKAN CEVAPLADI

UMUTTEPE KAMPÜSÜNDE BAHARI KARŞILADIK

UMUTTEPE KAMPÜSÜNDE BAHARI KARŞILADIK

BALKANLARIN MEŞHUR YEMEĞİ KAÇAMAK TANITILDI

BALKANLARIN MEŞHUR YEMEĞİ KAÇAMAK TANITILDI

CİHANNÜMA İL BAŞKANLIĞINDAN GENEL SEKRETERİMİZE ZİYARET

CİHANNÜMA İL BAŞKANLIĞINDAN GENEL SEKRETERİMİZE ZİYARET

KOCAELİ KÜLTÜR PLATFORMU EKİBİNDEN ZİYARET

KOCAELİ KÜLTÜR PLATFORMU EKİBİNDEN ZİYARET

Sık Sorulan Sorular

sss