KADIN MECLİSİMİZDE BAŞKAN RUMEYSA ŞEN OLDU

Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde seçim heyecanı yaşandı. Pandemi nedeniyle Kocaeli kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve Kadın Meclisi Genel Kurul Üyeleri arasında gerçekleştirilen Genel Kurul seçimlerinde, tek aday olarak katılan Rümeysa Şen Kadın Meclisinin Yeni Başkanı oldu. Kocaeli Kent Konseyi İdari Hizmet Binası’nda yer alan Çok amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Genel Kurul Toplantısına Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, Genel Sekreter Sedat Köse, Kocaeli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinden Türk Kızılayı Gebze Şube Başkanı Oya Tuncel, Tek-Gıda İş Sendikası Başkanı Ali Bostan, Kocaeli Çölyak ve PKU Yaşam Derneği Başkanı Nesrin Atar, Genç Kocaeliler Derneği Başkanı Sinem Uçan, Kocaeli İş Kadınları Derneği Başkanı Nurhayat Güldüren ve Kadın Meclisi Genel Kurulu üyeleri katıldı.

Genel Kurul’un divan başkanlığını Başkan Korkmaz, divan üyeliklerini ise Ali Bostan, Nesrin Atar ve Ayşe Gökçen Meriç yaptı. Açılış konuşmasını yapan Başkan Korkmaz, Kadın Meclisi Genel Kurul Toplantısının kent için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başladı. Kadın Meclisinin kurucusu Oya Tuncel başta olmak üzere önceki dönem Kadın Meclisi Başkanlarından Av. Emel Ceylan Balcıoğlu, Serpil Büşra Namlı ve Işıl Bozca’ya başkanlıkları süresince sağladıkları değerli katkılardan dolayı teşekkür eden Başkan Korkmaz, tüm gruplarda oluşturulan yeni dönemlerle birlikte farklı dinamiklerin ortaya çıktığına dikkat çekti. Kent Konseyi bünyesindeki tüm meclis ve çalışma gruplarının sadece yönetimleriyle sınırlı olmadığını, herhangi bir ihtiyaçla ya da eksikle ilgili önerisi veya projesi olan herkesin Kocaeli Konseyi’nde yeri olduğunu vurguladı. Geçmişten günümüze her kademede görev alan üyelerin emeklerinin çok değerli olduğunu ve asla unutulmayacağını belirten Korkmaz bu bağlamda tüm üyelere minnettar olduklarını söyleyerek, yeni seçilecek Başkan ve Yönetimin devralacakları bayrakla, her anlamda kadınların sesi olmalarını ümit ettiklerini ifade etti.

Toplantıda söz alan Yürütme Kurulu Üyelerinden Oya Tuncel, kadın meclisi kuruluş aşamasında yaşadıklarından bahsederek, her görüşten her düşünceden kadınlarla birlik ve beraberlik içinde güzel projelere imza attıklarını söyledi. Kadın Meclisinde emeği olan tüm başkan ve yönetimlerini tebrik ettiğini dile getiren Tuncel, her zaman destek vermeye hazır olduğunu söyledi. 

Konuşmaların ardından Kadın Meclisi Yeni Yönetimi seçimine geçilerek, tek aday olarak listesini teslim eden Rümeysa Şen ve yönetimi genel kurul üyelerinin oylamasına sunuldu ve Rümeysa Şen yeni dönem kadın meclisi başkanı olarak seçildi. Şen konuşmasında yaklaşık 8 yıldır yaşadığı Kocaeli’nin mesleki ve sosyal gelişimine ciddi katkılar sağladığını, kadınlara yönelik yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerinde kazandığı deneyim ve tecrübelerle birlikte kadınlarla ilgili daha çok çalışma sevdasını büründüğünü dile getirdi. Oya Tuncel’in başlattığı, önceki dönem kadın meclisi başkanlarının geliştirdiği ve bugüne getirdiği Kocaeli Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni Başkan Ali Korkmaz ve Genel Sekreter Sedat Köse’nin desteği ile yine güzel projelerle ilerleteceklerini ifade etti. Şen tüm katılımcılara teşekkür ederek, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni etti. Toplantı iyi dilek ve temennilerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

RUMEYSA ŞEN’İN YÖNETİMİ

Rumeysa Şen, Nesrin Çoban, Saadet Sekmen, Angela Lacramioara Orge, Esra Melek Kömü,  Esra Erenkaya, Hatice Kılıçkap, Sevgi Giden Gürel, Ayşe Gökçen Meriç, Sibel Örçen, Sibel Yaşin, Ahsen Ercan Badem, Neslihan Civelek, Burcu Uskan Aslan, İnci Gönülal, Sevil Pekdemir Baylan, Ayşegül Sakaloğlu, Nihal Kupşi, Öğr. Gör. Tümay Mercan, Safinaz Gülçebi, Ezgi Ülkü Aykut,  Ayşenur Gündüz, Neslihan Efe, Melek Çeliköz, Merve Karaman Korkmaz, Ayşe Hicret Güdü, Adalet Bora, Şermin Delipınar, Halime Akın, Nurdan Köksal.

Diğer Haberler

10. DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 3. KEZ TOPLANDI

10. DÖNEM YÖNETİM KURULU ÜYELERİ 3. KEZ TOPLANDI

KADIN MECLİSİ ÜYELERİ I. YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA BULUŞTU

KADIN MECLİSİ ÜYELERİ I. YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA BULUŞTU

GENÇLİK MECLİSİY YÖNETİMİ I. YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

GENÇLİK MECLİSİY YÖNETİMİ I. YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

ENGELLERİ AŞIP, UNUTULMAZ ANLAR YAŞADILAR

ENGELLERİ AŞIP, UNUTULMAZ ANLAR YAŞADILAR

GENÇLİK MECLİSİNDE BAHADIR ALİGÜL DÖNEMİ

GENÇLİK MECLİSİNDE BAHADIR ALİGÜL DÖNEMİ

ENGELSİZ DENİZ FESTİVALİ'NDE BULUŞUYORUZ

ENGELSİZ DENİZ FESTİVALİ'NDE BULUŞUYORUZ

Sık Sorulan Sorular

sss