KENT KONSEYİ YÖNETİMİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI DOÇ. DR. TAHİR BÜYÜKAKINI ZİYARET ETTİ

Kocaeli Kent Konseyi Yönetimi, 31 Mart 2019 Pazar Günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimi sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Kocaeli Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi olan Gölcük Belediye Başkanı Av. Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tolga Ok, Yusuf Erenkaya, İsmail Hakkı Yıldırım, Selçuk Çakır, Ufuk Kolçak, Nesrin Atar ve Işıl Bozca katıldı.

Oldukça verimli ve samimi bir şekilde geçen görüşmelerde, kentin yönetimine sunulabilecek katkılar ve öneriler ele alındı. Şehrin kimliğinden ekonomisine, gençlik hizmetlerinden esnafların beklentilerine kadar birçok konuda projeler üretilmesine karar verilen görüşmelerde Başkan Büyükakın, “Şehre dair vizyonumuzu içeren plan ve projelerimizi sivil toplum kuruluşlarımızla paylaşacağız” dedi.

"YAŞAM ALANLARINA KADAR HER DETAYI ÇALIŞTIK"

Sivil toplum kuruluşlarının kendi alanlarında proje üretmesinin önemine değinen, herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kent hedefi için katkı sunmalarının önemini dile getiren Başkan Büyükakın, “Kocaeli’yi çok sağlam analiz ettik. Kent merkezlerinden köylerdeki yaşam alanlarına kadar her detayı çalıştık. Şehrin markasına STK’larımızın katkılarıyla değer katacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak kolay ve zoru aynı anda başaran insan odaklı bir yönetim gerçekleştirmektir. Bu yolda bizlerin en büyük destekçisi kentimizin dinamikleri olacak” şeklinde konuştu

"YENİ BİR BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIYLA HİZMET EDİYORUZ"

Üniversitelerimiz, kamu kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve tüm vatandaşlarımızın aktif katıldığı yeni bir belediyecilik anlayışıyla Kocaeli’yi yönetmeye başladıklarını dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Mütevazi, ortak aklı geliştiren, katılımcı, şeffaf, hesap veren, proje bazlı işleyen, vatandaş memnuniyetine odaklı bir yaklaşımla kentimizi yöneteceğiz. Bu bizim sarsılmaz ilkemizdir. Şehirlerin yarışında yeni dünyada Kocaeli olarak rekabet gücümüzü artıracak çalışmalarımızla, insanımızın mutlu olmasını sağlayacağız. Kocaeli’nin sokaklarında, caddelerinde, pazarlarında, evlerinde gençlere, hanım kardeşlerimize, iş insanlarına, sivil toplum mensuplarına, engellilere hasılı toplumun her kesimine yeni bir belediyecilik anlayışıyla hizmet ediyoruz” açıklamasını yaptı. Birliktelikler yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

Sık Sorulan Sorular

sss