KOCAELİ 31. KENT BAYRAMLAŞMASINDA BULUŞTU

Her yıl Kocaeli  Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kent Bayramlaşmasının 31.si Antikkapı Restaurant düzenlendi. Programa; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz ve Emine Zeybek,  Deniz Eğitim ve Öğretim - Garnizon Komutanı Tümamiral Kadir Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Baro Başkanı  Bahar Gültekin Candemir, Vali Yardımcıları Suat Yıldız ve Aytaç Akgül, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti temsilcileri, Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

     

     "SİYASİ FARKLILIKLARIMIZ OLABİLİR”

      Bayramlaşma programı öncesi konuşan Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar selamlama konuşmasının ardından, “31’incisini düzenlediğimiz bayramlaşma programına katıldığınız için teşekkür ediyorum. Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, asla birbirimizle didişmeye hakkımız yok. Siyasi farklılıklarımız olabilir ancak asla bir birimize düşmanlık besleyemeyiz. Bu ülke tüm etnik unsurlarıyla birlikte ortak mücadele ederek bugünlere gelmiştir. Yaşadığımız ortamda birbirimize ne kadar sıkı sarılırsak ancak o zaman bir arada yaşamımızı sürdürebiliriz. Bugün 31’incisini düzenlediğimiz bu güzel gün de bizim bir arada olmamızın en büyük örneğidir” şeklinde konuştu.


    "BİRLİK İÇİNDE BU KENTİ DAHA DA GÜZEL HALE GETİRECEĞİZ"

 

      Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bayramlarda tek yürek oluyoruz. Bir olup, bir bütün oluyoruz. Her bayramda daha güçlü bir şekilde nice bayramlar yaşarız. Güzel bir ülkede ve şehirde yaşıyoruz. Kocaeli büyük, daha da büyüyecek. Büyümeyle birlikte sıkıntılar gelse de elimizdeki imkanlarla bunları aşacağız. Birlik içinde bu kenti daha da güzel hale getireceğiz. Bu kentte taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

    "BUGÜN FARKLI SİYASİ VE MESLEK GRUPLARINDAN İNSANLAR BİR ARADA”

 

      Bayramlaşma programında konuşan Vali Hüseyin Aksoy “Kocaeli’de geleneksel hale gelen bir bayram programında sizlerle olmaktan dolayı çok mutluyum. Bayramlar, toplumumuz için özel günler. Bugünleri en iyi şekilde değerlendirmek için kırgınlıkları ve küskünlükleri kaldırmalıyız. Bugün farklı meslek ve siyasi parti grupları bir arada. Bu birlikteliği daha da ilerletmeliyiz. Hep birlikte el ele bu kenti daha da ileri bir hale getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

 

      MANCARLI PİDE İKRAM EDİLDİ

      Bayramlaşma ardından vatandaşlara şehrimizin geleneksel yemeği Mancarlı Pide ikramı yapıldı. Mehmet Ali Paşa Halk Oyunları ekibi ise Üsküp Yöresi halk oyunları gösterisini sergiledi. Kent bayramlaşma programı sonunda geleneksel toplu fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi.

 

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

Sık Sorulan Sorular

sss