KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

Kocaeli Kent Konseyi Engelli Meclisi üyeleri uzun bir aradan sonra, Kent Konseyi İdari Hizmet Binası bahçesinde bir araya geldi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hala etkileri devam eden pandemi nedeniyle iptal olan her türlü etkinlik, toplantı ve programlar nedeniyle bir araya gelemeyen meclis üyeleri hoş sohbet ortamında toplantı gerçekleştirdi.

Engelli Meclisi Başkanı Ufuk Koçak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, engelli meclisi üyeleri ve ailelerin yanı sıra Genel Sekreter Gültekin Görüm de katıldı.

           Başkan Koçak, salgın nedeniyle, uzunca bir süre bir araya gelememenin üzüntüsünü yaşadığını söyleyerek; “Malum virüs nedeniyle uzun süre toplanamadık. Veriler aksini gösterse de umarım virüs son zamanlarını yaşıyordur ve en kısa sürede ülkemizi ve tüm dünyayı terk eder ve rahat bir nefes alırız” dedi. Covid öncesinde gerçekleştirilen toplantılarda tüm üyelerin fikir ve görüşlerini alarak, bir etkinlik takvimi oluşturduklarını fakat alınan önlem ve tedbirler doğrultusunda hiç birini hayata geçiremediklerini belirten Başkan Koçak, en kısa sürede yeniden güzel programlar için bir araya gelmek istediğini iletti. İçinde bulunulan süreçte insanların çeşitli engellerle karşılaştığını ve bunun engellenen bireyleri daha iyi anlama yolu açtığına dikkat çeken Koçak, sağlık ve güvenliğin ne denli önemli olduğunun anlaşıldığını vurguladı. Koçak sıcak havaya rağmen toplantıya katılım sağlayan üyelere teşekkür ederek, en yakın zamanda güzel etkinliklerle bir araya gelmeyi diledi.  

          Genel Sekreter Görüm, pandemi sürecinde her türlü meclis ve çalışma gruplarının toplantılarına ara verdiklerini, fakat normalleşme süreciyle birlikte gerekli tedbirlerin alınarak, bira araya gelmenin sevincini ve mutluluğunu yaşadığını söyledi. Görüm, Kocaeli Kent Konseyi olarak pandemi sürecine katkı sağlamak amacıyla gönüllü üyeler tarafından maske dikimi gerçekleştirdiklerini ve uzaktan eğitim gibi çeşitli etkinliklerle aktif olarak çalışmaya devam ettiklerini belirtti. Görüm ayrıca; “Temennimiz, en kısa zamanda toplantılarda bir araya gelebilmektir. Tabi ki bundan sonraki süreçte hiçbir şey eskisi gibi olamayacaktır. Belki uzun bir süre belki de sürekli olarak, gerekli tedbir ve önlemleri hem kendi hayatımızda hem de iş hayatımızda uygulamamız gerekecek. Yine de birlikte çok başarılı işler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Başta Engelli Meclisi Başkanımız Ufuk Koçak ve siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

          Hoş sohbet ortamında gerçekleşen toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

KOCAELİ KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE YENİ MAHALLE HALK MECLİSİ KURULDU

KOCAELİ KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE YENİ MAHALLE HALK MECLİSİ KURULDU

Sık Sorulan Sorular

sss