KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

Kocaeli Kent Konseyi, 9. Dönem 10. Yürütme Kurulu Toplantısı Başkan Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm’ ün ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplantıya, Yürütme Kurulu Üyeleri Dr. Ali Yeşildal, Prof. Dr. Numan Akdoğan, Av. Selman Yaray, Dr. Mustafa Çöpoğlu, Prof. Dr. Soner Şahin, Mustafa Akdoğan, Selçuk Çakır, Yusuf Erenkaya, Nesrin Atar katıldı. Genel Sekreter Gültekin Görüm’ ün gündem maddelerini üyeler ile paylaşması ile başlayan toplantı Başkan Uyar’ın açılış konuşmasıyla devam etti. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Uyar, ülke gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Pandemi İl Koordinasyon Kurulu üyesi olan Başkan Adnan Uyar, Tün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını ile ülke olarak mücadele edildiğini dile getirdi ve sözlerini şöyle devam etti: “ülkemiz şükürler olsun tüm dünya genelinde bu sorunla en ciddi mücadele eden, en hızlı sonuç alan ülkelerden biri oldu. Bu çerçevede katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlarımıza başta sağlık teşkilatımız olmak üzere teşekkür ederiz. Kocaeli Kent Konseyi olarak, bizlerde bu süreçte sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, herkesi ciddi şekilde etkileyen bu sürece katkı sağlamak amacıyla en çok ihtiyaç duyulan maske dikimi için harekete geçtik ve gönüllerimiz tarafından dikilen maskeleri gerek ilgili kurumlara gerekse vatandaşlara dağıttık.

Genel Sekreter Gültekin Görüm, Koronavirüs salgınının başladığı günden bu yana Kocaeli Kent Konseyi tarafından yapılan çalışmalara ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Genel Sekreter Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi tarafından açılması planlanan Robotik Kodlama Sınıfı ile ilgili Yürütme Kurulu Üyelerini bilgilendirdi.

 “Kocaeli Üniversitesi’ne 7.000 Maske Teslim Edildi”

Genel Sekreter Görüm, “Ülkemizde yaşanan Covid-19 virüs salgını nedeniyle Kocaeli Kent Konseyi öncülüğünde, gönüllüler tarafından üretimi yapılan 7.000 cerrahi maske Kocaeli Üniversitesi’nde kullanılmak üzere, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı, aynı zamanda Kocaeli Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Ercüment Çiftçiye teslim edildi” dedi.

“Pandemi İl Koordinasyon Kurulunda yer alıyoruz”

Genel Sekreter Gültekin Görüm, Kocaeli Kent Konseyi’nin, Pandemi dolasıyla bütün illerde kurulan İl Pandemi Kurulu Üyeleri arasında yer aldığını söyledi ve bunun Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtti. Görüm ayrıca: “Bizler pandemi kurulunda bulunmak için herhangi bir başvuruda bulunmadık. Yapılan çalışmalarımız ortada. Üzerimize düşen görevleri bugüne kadar olduğu gibi eksiksiz yerine getirdik. Kentimiz için elimizden gelen bütün çabaları gösterdik. Dolasıyla Pandemi İl Koordinasyon ‘da yer alıyoruz” diye ifade etti.

Toplantının devamında söz alan Yönetim Kurulu Üyeleri temsil ettikleri kurum ve kuruluşların özellikle pandemi sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

“Daha En Az Bir Yıl Bu Hastalıkla Yaşamayı Öğrenmek Zorundayız”

Prof. Dr. Soner Şahin, salgından sonra tüm dünyada corona virüsle ilgili aşı çalışmalarının büyük yoğunluk kazandığına dikkat çekerek, “Ülkemizdeki bilim insanları ‘da korona aşısı için gece gündüz çalışıyor. Aşının bulunması ardından üretime geçmek için enstitülerin kurulması gerekecektir. 65 yaş üstü, kronik hastalar başta olmak üzere risk grubunda bulunan kişilere öncelik verilecek. Bahsetmek istediğim uygulamaların gerçekleşmesi daha en az bir yıl alacağından bu süreci beklerken korona virüs salgınından kendimizi korumak için maskelerimizi takmalı, el hijyenine dikkat etmeli ve mesafemizi korumalıyız” diye konuştu. 

Toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

KOCAELİ KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE YENİ MAHALLE HALK MECLİSİ KURULDU

KOCAELİ KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE YENİ MAHALLE HALK MECLİSİ KURULDU

Sık Sorulan Sorular

sss