KÖRFEZ AĞRILILAR DERNEĞİNDEN KENT KONSEYİ’NE ZİYARET

Bir dizi ziyaret programı kapsamında ilimizdeki resmi kurum ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile görüşen Körfez Ağrılılar Dernek Yönetimi, Kocaeli Kent Konseyi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm’ün ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete, Körfez Ağrılılar Dernek Başkanı Nurettin Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kocaeli Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Çakır, Kadın Meclisi Başkanı Işıl Bozca, Emekli Meclisi Başkanı Halil Atay ve Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Kolçak’ın ? da hazır bulunduğu ziyaret hoş ve samimi bir ortamda gerçekleşti.

KOCAELİ ADETA BİR KÜLTÜR MOZAİĞİ

Ziyarette konuşan Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Kaplan ve yönetimine teşekkür ederek, ziyaretlerinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Kocaeli’nde yaşayan Ağrılıların sayısının oldukça fazla olduğuna değinen Görüm, gerek dernek gerekse konfederasyon çalışmalarını yakından takip ettiğini söyledi. Kocaeli’nin adeta bir kültür mozaiği olduğunu söyleyen Genel Sekreter Görüm, Kocaeli’nde ülkemizin her her ilinden insanların huzur içinde bir arada yaşayabildiğine dikkat çekti. Farklı bölgelerin kültürlerini ve hemşehricilik kültürünü yaşatan derneklere bu noktada önemli görevler düştüğünü belirten Görüm, kültür ve geleneklerin korunarak gelecek nesillere aktarılmasında derneklerin köprü vazifesi gördüklerini vurguladı. Bununla birlikte insanların yaşadıkları ilin öz kültürüne de uyum sağlamaları ve kendi öz kültürleriyle harmanlayabilmeleri için kentlilik bilinci çerçevesinde hareket edilmesi gerekliliğinde vurgu yaptı. Bu anlamda Ağrılılar Dernek Başkanıı Nurettin Kaplan’a teşekkür eden Gültekin Görüm, Ağrılı’ların Kocaeli’nin bir parçası olduğunu ve Kocaeli’ye güzellik kattığını ifade etti.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI TÜRKİYE’NİN CAN DAMARLARIDIR

Körfez Ağrılılar Dernek Başkanı Nurettin Kaplan ise görüşlerinden dolayı Görüm’e teşekkür etti. Sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’nin can damarları olduğunu belirten Kaplan, halkın yerelde söz sahibi olmasının, insan haklarının layıkıyla işleyebilmesinin ve birey olmanın ancak sivil toplum kuruluşları aracılığıyla mümkün olabileceğine dikkat çekerek, bu tür oluşumların her zaman faydalı olduğunu vurguladı. Amaçlarının sadece Ağrı kültürünü devam ettirmek değil aynı zamanda Kocaeli’ne de zenginlik katmak olduğunu söyleyen Kaplan yaşadıkları ile bağlı olduklarını ve çok sevdiklerini söyledi.

Körfez Ağrılılar Derneği olarak yaptıkları ve de gerçekleştirmeyi planladıkları çalışmalar hakkında bilgi aktaran Kaplan, görevi teslim almalarının ardından daha farklı bir çalışma sistemi oluşturduklarını söyledi. Derneği kadın, gençlik kolları olarak ayırdıklarını ve mahalle komiteleri oluşturduklarına dikkat çeken Kaplan, böylece ihtiyaçlara ve eksikliklere temelden müdahale etme şanlarının olduğunu söyledi. Ziyaret iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

Diğer Haberler

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ TOPLANDI

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ VALİSİ SEDDAR YAVUZ’A ZİYARET

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NE 7.000 MASKE TESLİM EDİLDİ

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

10.000 MASKE DİKİLDİ, HEDEF 50.000

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALI E-TİCARETE BAŞLIYORUM EĞİTİMİ

Sık Sorulan Sorular

sss