STK BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ

TÜRGED’in (Türkiye Gönül Elçileri Derneği) organizasyonunda, Kocaeli Kent Konseyi Toplantı Salonunda 20 ye yakın STK’nın başkanı bir araya geldi.

            Programda TÜRGED, Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri, İzmit Gençlik Meclisi, İZKANDER, İDEBİR, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı Kocaeli Şubesi, Akmeşe Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kızılelma Ocakları Kocaeli Şubesi, Kızılelma Ocakları Gölcük Şubesi, Lotus Derneği, HAYÖD, KARPAT, Yıldız Beslenme Kulübü, Türkiye Gençlik ve Spor Teşkilatı Kocaeli Şubesi, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesinden Doç. Dr. Nihal Taşoğlu ve İzmit Belediye Meclis Üyeleri bir araya geldi. Tüm dernek başkanları söz alarak kendi faaliyet alanını tanıttı. Bundan sonraki süreçte birlikte neler yapılabileceğinin de konuşulduğu toplantıda, aynı fikre sahip olan diğer derneklerle de bir araya gelinerek rutin toplantılar yapılması kararı alındı. Ayrıca kentliye ve kente yararlı organizasyonlarda birlikte proje yapma kararı alındı. Projelerin Belediye Meclislerinde Meclis üyeleri vasıtası ile gündeme getirilmesi konuşuldu.

“SİVİL TOPLUM VE KENT KONSEYLERİ BİRLİKTE ÇALIŞARAK DAHA BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATAR”

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ‘de Programda STK’lara Sivil Toplum ve Kocaeli Kent Konseyi ile alakalı bilgi sunumu gerçekleştirdi. Sunum sonrası konuşan Görüm “ STK’lıların birlikteliğini önemsiyorum. Bürüyerek devam edeceğine inandığım bu sivil organizasyonda bizleri bir araya getiren TÜRGED Başkanı Veysel OTİ kardeşime teşekkür ediyorum. STK’lar olarak sizlerin organizasyonlarını destekleyici olacağız. Kent Konseyleri ve STK’lar bir arada daha büyük organizasyonlara ve projelere imza atacaktır” dedi.

“ORTAK AKIL, ORTAK BAŞARI”

Programda konuşan TÜRGED Başkanı Veysel OTİ, “Öncelikle sivil adımlar için yaptığımız davete bizleri kırmayıp geldiğiniz için tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Siyasi ve fikri akımlardan uzak tamamen kentliğimizin insanımızın sorunlarına eğilmek, bir arada olmak, tanışmak ve bu güzel birlikteliği büyüterek devam ettirmeyi hedefliyoruz. Her birimizin çalışma alanları ayrı olsa da eğitim, dezavantajlı kesim, öğrenci, sanat, kültür, sosyal, yardımlaşma ve dayanışma alanlarında kesişiyoruz. Birlikte projeler üreterek, programlar yaparak ortak başarıya ulaşacağımıza inancım tam. Aramızda yıl olarak deneyimli STK’larımız var, onların deneyimleri ve tecrübelerini ortak aksiyonda birleştirerek yol alacağız diyerek sözlerini sonlandırdı.

En Son Eklenenler

KENT KONSEYİ GÖÇ VE MÜLTECİLİK KOMİSYONU OLUŞTURDU

KENT KONSEYİ GÖÇ VE MÜLTECİLİK KOMİSYONU OLUŞTURDU

KOCAELİ KENT KONSEYİNDEN BAŞKAN TURAN’A ZİYARET

KOCAELİ KENT KONSEYİNDEN BAŞKAN TURAN’A ZİYARET

KOCAELİ KENT KONSEYİ 32. KENT BAYRAMLAŞMASI İÇİN DAVET TURUNDA

KOCAELİ KENT KONSEYİ 32. KENT BAYRAMLAŞMASI İÇİN DAVET TURUNDA

KOCAELİ 32.

KOCAELİ 32. "KEZ" KENT BAYRAMLAŞMASINDA BULUŞTU

ENGELLİ MECLİSİ BAŞKANI UFUK KOÇAK KOCAELİ VALİSİ AKSOY'U ZİYARET ETTİ

ENGELLİ MECLİSİ BAŞKANI UFUK KOÇAK KOCAELİ VALİSİ AKSOY'U ZİYARET ETTİ

KENT KONSEYİ SİYASİ PARTİLERİ 32.’İNCİ KENT BAYRAMLAŞMASINA DAVET ETTİ

KENT KONSEYİ SİYASİ PARTİLERİ 32.’İNCİ KENT BAYRAMLAŞMASINA DAVET ETTİ

Sık Sorulan Sorular

sss